Jak informuje portal rynek-ksiazki.pl, Polska została zaproszona jako gość honorowy na najważniejsze targi książki na Bliskim Wschodzie, czyli Abu Dhabi International Book Fair, które w przyszłym roku będą trwały 7 dni – od 25 kwietnia do 1 maja 2018 roku. Ich organizatorem jest Abu Dhabi Tourism & Culture Authority.

Wydarzenie organizowane od 27 lat zyskało światową reputację jako wyjątkowe wydarzenie biznesowe i kulturalne w regionie Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. W 2017 roku podczas Targów uczestniczyło ponad 1320 wydawnictw z 65 krajów.

Targi odbywają się na terenie Abu Dhabi National Exhibition Centre, ich powierzchnia wynosi 36 tys. m kw. W informacji, jaką przekazują organizatorzy Polska jest przedstawiona jako kraj o liczącej tysiąc lat tradycji literackiej. Ekspozycja w polskim pawilonie będzie prezentować zarówno złoty okres XIX-wiecznej polskiej klasyki, jak i współczesne osiągnięcia polskich laureatów Nagrody Nobla – od epickiej literatury Henryka Sienkiewicza, przez subtelną poezję Czesława Miłosza, po bliższą współczesności twórczość Wisławy Szymborskiej. Podkreślono przy tym, że Polska ma też bogatą tradycję literatury dla dzieci i młodzieży.

W polskim pawilonie zostanie zaprezentowana także bogata historia Muzułmanów w Polsce, począwszy od XVI wieku, która ma też związek z polską literaturą, gdyż jeden z polskich laureatów Nagrody Nobla miał korzenie wywodzące się z muzułmańskich Tatarów. 

Więcej informacji na ten temat tutaj

Źródło: rynek-ksiazki.pl. Fot. adbookfair.com