Do nietypowego znaleziska doszło w Ciechanowie. W jednej z książek bibliotekarka znalazła zakładkę w postaci koperty. Było w niej aż 8 000 zł – informuje portal Lustro Biblioteki.

Małgorzata Fiuk, która na co dzień pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie na stanowisku starszego bibliotekarza, może pochwalić się dużym szczęściem. Przypadkiem znalazła kopertę z pieniędzmi, która została zakładką w popularnym Harlequinie. Było w niej aż 8000 zł. Bibliotekarka zgłosiła sprawę do lokalnej policji i tym samym uratowała oszczędności życia starszej kobiety.

– Rozkładając książki na półce, zauważyłam w jednej z nich kopertę z pieniędzmi. Była to książka “Do dwóch razy sztuka” Diany Palmer. Pracujemy w systemie kopertkowym, więc nie było możliwości sprawdzenia, kto ostatni wypożyczył tę książkę. Pieniądze zostały przeliczone komisyjnie, a następnie przekazane funkcjonariuszom policji – wspomina odkrycie koperty p. Małgorzata.

Aby odnaleźć właściciela pieniędzy, na drzwiach biblioteki została wywieszona informacja o znalezionych pieniądzach. Po kilku tygodniach zgłosiła się właścicielka, która szczegółowo opisała, jak wyglądała koperta, podała dokładną kwotę i nominały banknotów. Bibliotekarka, która odnalazła kopertę, została doceniona przez dyrekcję placówki i otrzymała podwyżkę.

Źródło: lustrobiblioteki.pl. Fot. MBP w Ciechanowie

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie