Gdzie jest Zaginiony? 2 lipca Kraków zamieni się w Kafkowską Amerykę. A to za sprawą gry miejskiej, podczas której czytelnicy będą poszukiwać Karla Rossmana, bohatera pierwszej powieści Franza Kafki.

3 lipca mija 134 rocznica urodzin autora Procesu. Tego dnia do księgarń trafi także nowe wydanie Ameryki, która – zgodnie z intencją samego autora – po raz pierwszy po polsku zostanie wydana pod prawidłowym tytułem – Zaginiony (tłum. Juliusz Kydryński, Wydawnictwo Lokator). Przypomnijmy, że tytuł Ameryka został nadany przez Maxa Broda, najbliższego przyjaciela Franza Kafki i wydawcę jego dzieł. 

Z okazji premiery nowego wydania powieści w niedzielę, 2 lipca, odbędzie się gra miejska, której uczestnicy będą poszukiwać Zaginionego, Karla Rossmana. Początek zabawy w Księgarni BO-NO-BO na Małym Rynku 4 o godz. 15.00. Uczestnictwo w grze nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a na zwycięzców czekają nagrody.

To jeszcze nie koniec Kafkowskich atrakcji w Krakowie. 4 lipca w księgarni Lokator (ul. Mostowa 1) odbędzie się spotkanie z Grzegorzem Jankowiczem, eseistą, krytykiem i tłumaczem, a także autorem posłowia do nowego wydania powieści.

Źródło: lokatormedia.pl