Kilka lat temu spotkałem się z Marcelem Bénabou i Jakiem Jouetem, pisarzami związanymi z francuską grupą literacką OuLiPo. Wspólnie stworzyliśmy książkę inspirowaną twórczością Georges’a Pereca. Do dziś – z rozmysłu – jej nie przeczytałem – Grzegorz Jankowicz, dyrektor programowy Festiwalu Conrada w Krakowie, jest kolejnym gościem cyklu rozmów o książkach nieprzeczytanych.

Nieprzeczytane to wideokwestionariusz czytelniczy, w którym pytamy o zmagania lekturowe, w tym przede wszystkim o książki porzucone, niedoczytane i nieprzeczytane. Do tej pory gośćmi cyklu byli: Sylwia Chutnik, Justyna Sobolewska, Jakub Mansztajn i Paweł Dunin-Wąsowicz.

Grzegorz Jankowicz – doktor nauk humanistycznych, krytyk literacki, eseista, redaktor i tłumacz. Pracownik Centre for Advanced Studies in the Humanities Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przełożył m.in. teksty Firbanka, Manguela, Rorty’ego. Redaktor działu kultura w Tygodniku Powszechnym. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada w Krakowie, który w tym roku odbędzie się w dniach 23-29 października.

Gościem poprzedniego odcinka cyklu rozmów o książkach nieprzeczytanych był Paweł Dunin-Wąsowicz: