BookRage powraca do klasyki! W najnowszej ofercie pierwszego polskiego serwisu sprzedającego książki „za tyle, ile chcesz” znajdziecie sześć najważniejszych powieści Fiodora Dostojewskiego: Zbrodnię i karę, Braci Karamazow, Idiotę, Wspomnienia z martwego domu, Biesy i Młokosa. Pakiet e-booków jest dostępny tylko do 21 czerwca.

Fiodor Dostojewski to jeden z najbardziej wpływowych powieściopisarzy literatury rosyjskiej i światowej. Uważany za mistrza realistycznej prozy psychologicznej na pograniczu realności i wyobraźni; w swych utworach często używał motywu walki dobra ze złem czającym się wszędzie. Głosił tezę o rosyjskim „posłannictwie” historycznym i religijnym, łącząc to przeświadczenie z niechęcią do Zachodu, socjalizmu i rewolucji – atakował ówczesny indywidualizm filozoficzny, dopatrując się w nim destrukcyjnego wpływu na człowieka i jego moralność; potępił zarówno kapitalistyczną cywilizację, jak ruchy socjalistyczne i rewolucyjne, zarzucając im zagubienie wartości chrześcijańskich i opowiadając się stanowczo przeciwko ateizmowi.

Zobacz również: BookRage. W tej księgarni to czytelnik decyduje, ile chce zapłacić za książki

W najnowszym pakiecie serwisu ArtRage na czytelników czekają powieści z różnych okresów twórczości Dostojewskiego, wśród nich m.in. Biesy, czyli krzywe zwierciadło dziewiętnastowiecznych inteligenckich marzeń o ludzkiej utopii, a także Bracia Karamazow, ostatnia, najdojrzalsza i powszechnie uważana za najważniejszą powieść pisarza, przez wielu myślicieli, takich jak Zygmunt Freud czy Albert Einstein, uznana za jedno z najwybitniejszych dzieł literatury światowej.

ArtRage (dawniej BookRage) to pierwszy serwis w Polsce sprzedający książki za dowolnie wybraną kwotę. Czytelnik decyduje nie tylko ile płaci za wybraną lekturę, lecz także do kogo trafiają wpłacane przez niego pieniądze – można je podzielić między pisarzy i wydawców, sam serwis oraz organizacje pożytku publicznego. Aktualne pakiety książek, zróżnicowane tematycznie i gatunkowo, są dostępne zazwyczaj przez dwa tygodnie. O szczegółach powstania i działania nietypowej księgarni internetowej opowiada Michał Michalski, jeden z założycieli serwisu: