Leśmian lepszy niż Tinder? O tym, czy staną się maliny narzędziem pieszczoty, przekonają się uczestnicy tegorocznej Nocy Bibliotek, która odbędzie się 3 czerwca w 1300 wypożyczalni na terenie całej Polski.

Z okazji niedoszłego Roku Leśmiana organizatorzy tegorocznej Nocy Bibliotek przygotowali grę towarzyską Flirt z cytatami z utworów poety, która trafiła do 1300 miejsc biorących udział w akcji. W grze wykorzystano fragmenty utworów poetyckich Bolesława Leśmiana (zarówno tych rozproszonych, jak i zebranych w najbardziej znanych zbiorach, jak Sad rozstajny czy Łąka) oraz cytaty z Klechd sezamowych i Przygód Sindbada Żeglarza.

Jak poderwać na Leśmiana? Karty do gry wraz z instrukcją można znaleźć na stronie Nocy Bibliotek:

Flirt towarzyski to 28 kart i 280 zdań-cytatów z poety, a zarazem pięknych, czułych myśli do przekazania innym uczestnikom zabawy. Rozdajemy karty wszystkim uczestnikom gry. Każdy czyta i wybiera jedno zdanie z otrzymanych kart, po czym przekazuje kartę z cytatem wybranej osobie, podając jego numer. W odpowiedzi otrzymuje tę samą lub inną kartę ze wskazaniem numeru odpowiedzi. W ten sposób możemy „flirtować” i się integrować, poznając polską literaturę i mówiąc pięknie „Leśmianem”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji. W pierwszej edycji akcji wzięło udział ponad 600 bibliotek, a w ubiegłorocznej już ponad 1000. Biblioteki w całej Polsce tego wieczoru odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy czytelników.

źródło: informacje prasowe