Plenerowy kiermasz, spotkania z pisarzami, mecz poetycki i dansing miejsko-wiejski. W sobotę 1 lipca w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Imienin Jana Kochanowskiego. W tym roku gościem specjalnym solenizanta będzie Joseph Conrad.

Jak co roku na pikniku literackim Biblioteki Narodowej pojawią się pisarze, poeci, ilustratorzy, literaturoznawcy i aktorzy, a także najciekawsze polskie wydawnictwa z książkami w promocyjnych cenach. Tym razem gościem specjalnym Imienin będzie Joseph Conrad. W tym roku mija 160 rocznica urodzin pisarza. Z tej okazji w programie znajdziemy m.in. panel dyskusyjny z udziałem tłumaczy autora Lorda Jima, debatę Czyj jest Conrad? oraz rozmowę polskich reportażystów na temat śladów Korzeniowskiego na Czarnym Lądzie.

W Ogrodzie Krasińskich odbędzie się także mecz poetycki, czyli rywalizacja aktorów na interpretacje wierszy. W tym roku będą to utwory, których głównym motywem są podróże. Pieśń świętojańską o Sobótce wykona zespół Mikromusic, a część muzyczną dopełni dansing pod gołym niebem. Imieniny Jana to także okazja do spotkania z pisarzami, a w tym roku również z twórcami komiksów. Na pikniku pojawią się m.in. prof. Jerzy Bralczyk, Łukasz Orbitowski i Hanna Krall.

Pełny program wydarzenia jest dostępny tutaj.

Źródło: www.bn.org.pl