Z Kartą Taniej to inicjatywa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Żorach (woj. śląskie), która do założenia karty bibliotecznej zachęca mieszkańców rabatami do salonów urody, restauracji, kina i muzeów.

Chcąc zachęcić Was jeszcze bardziej do korzystania z oferty żorskiej Biblioteki, przygotowaliśmy wraz z partnerami szereg atrakcyjnych bonusów dla naszych Klientów – czytamy na stronie żorskiej biblioteki, która od dwóch lat hasłem „Czytasz książki? Twoje życie jest bogatsze!” zachęca mieszkańców do odwiedzenia biblioteki i skorzystania z jej księgozbioru. Czytelnicy legitymujący się kartą placówki płacą mniej w 22 miejscach: u optyka (10% rabatu na okulary do czytania), w herbaciarni, kinie (karta biblioteczna pozwala na skorzystanie z biletu ulgowego), salonach urody, a nawet w Miasteczku Westernowym TwinPigs (karta gwarantuje tu 50% rabatu).

Zobacz również: Książka na telefon. Poznańska biblioteka dowiezie seniorom książki do domu

O nietypowej akcji promocyjnej przypomniał na swoim Twitterze Grzegorz Jankowicz, krytyk i literaturoznawca, który w miniony weekend był gościem żorskiej biblioteki:

Miejska Biblioteka Publiczna w Żorach to jedna z najlepiej działających bibliotek publicznych w Polsce. Instytucja organizuje m.in. spotkania autorskie, wystawy sztuki, kursy obsługi komputera, tabletu i aparatu cyfrowego (zajęcia dla seniorów) czy spotkania dla miłośników języka angielskiego „Chatting with tea”. Przy żorskiej bibliotece działa także Integracyjny Klub Czytających Rodzin „Czytalińscy” oraz Lokalny Klub Kodowania, w którym prowadzone są warsztaty programowania dla młodziezy.

Źródło: www.mbpzory.pl. Fot. twitter.com/GJankowicz