Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu dostarczy książki seniorom, którzy przekroczyli 60 rok życia i z powodu stanu zdrowia nie mogą sami dotrzeć do wypożyczalni. Nowa usługa rusza 1 lutego. Książki będzie można zamawiać telefonicznie.

Dzięki pilotażowemu projektowi Książka dla seniora czytelnicy, którzy do tej pory byli pozbawieni dostępu do zbiorów bibliotecznych, będą mogli wypożyczać książki, audiobooki i filmy przez telefon. Regulamin Biblioteki Raczyńskich pozwala na jednorazowe wypożyczenie maksymalnie 6 książek i 2 audiobooków na 30 dni oraz 2 filmów na 14 dni.

Seniorzy, którzy chcą skorzystać z nowej usługi, będą mogli zgłosić chęć wypożyczenia wybranych tytułów pod specjalnym numerem telefonicznym obsługiwanym przez miejskie call center – Biuro Poznań Kontakt. Infolinia będzie działać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00. Usługa zostanie uruchomiona 1 lutego 2018 roku.

Dowóz książek do seniorów to element wdrażanego od ubiegłego roku pakietu Poznań VIVA senior, skierowanego do najstarszych mieszkańców miasta. Zakłada on szereg ułatwień dla seniorów, m.in. bezpłatny transport taksówką czy dopłaty do małych remontów.

Źródło: informacja Biblioteki Raczyńskich