Sonia Draga, prezes sieci księgarni Bookszpan, przygotuje poradnik dla małych księgarni. Wzorując się na Magdzie Gessler, wkroczy do księgarni, zdiagnozuje problem, poszuka rozwiązania i zaproponuje zmiany, które sprawią, że księgarnia stanie się miejscem chętnie odwiedzanym przez czytelników.

W programie wezmą udział księgarnie autorskie na terenie województwa śląskiego. Kilka z nich zostanie objętych rewolucją. Prowadząca zdiagnozuje problemy z którymi borykają się autorskie księgarnie w małych miejscowościach i gminach, a następnie zaproponuje zmiany, które sprawią, że ich księgarnie staną się miejscami odwiedzanymi, kulturotwórczymi i ważnymi dla lokalnej społeczności.

Draga zaproponuje księgarzom nowoczesne i skuteczne metody zarządzania i promowania księgarń, czego skutkiem ma być wzrost popularności księgarń i czytelnictwa w społecznościach lokalnych. Zrealizowane filmy zostaną udostępnione w internecie, m.in. na YouTube. 

Filmowy poradnik dla księgarzy o tym, jak prowadzić autorską księgarnię z sukcesem, otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Źródło: mw-estakada.pl. Fot. fb.com/sonia.draga