Pod koniec marca do księgarń trafi Kuferek Mickiewicza – kolejna książka o życiu i twórczości wieszcza napisana z myślą o najmłodszych czytelnikach.

Autorem ilustrowanej biografii Mickiewicza dla dzieci jest poeta, tłumacz i prozaik Jarosław Mikołajewski, który na co dzień oprowadza wycieczki szkolne po wystawie mickiewiczowskiej w Muzeum Literatury w Warszawie. Jak informuje wydawca książki, to właśnie praca autora stała się jedną z inspiracji do powstania biografii Mickiewicza dla dzieci. W Muzeum Mikołajewski pokazuje grupom zwiedzającym pewną dębową skrzynię i mówi: „Ten dębowy kuferek dała Adamowi mama, kiedy ten jechał na studia…”.

To nie pierwsza książka Jarosława Mikołajewskiego dla dzieci i młodzieży. Do tej pory pisarz już dwukrotnie został wpisany na światową listę IBBY: jako tłumacz Gianniego Rodariego i jako autor „Wędrówki Nabu”. Jego książki kilkakrotnie trafiały na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Kuferek Mickiewicza Jarosława Mikołajewskiego ukaże się nakładem wydawnictwa Muchomor wraz z ilustracjami Ewy Mędrek. Publikację książki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kuferek Mickiewicza to nie pierwsza publikacja biograficzna o Mickiewiczu skierowana do najmłodszych czytelników. W 2017 roku nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka ukazał się Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz autorstwa Jakuba Skworza (więcej o książce tutaj).

Źródło: informacja wydawcy