Do końca grudnia w Warszawie i Łodzi można przekazać książki, które trafią do domu dla bezdomnych mężczyzn prowadzonego przez Kamiliańskią Misję Społeczną. Inicjatorzy akcji zachęcają do pozostawienia w nich dedykacji. „Bezdomnym najbardziej brakuje celów i marzeń” – mówi koordynatorki Misji, Adriana Porowska.

Warszawsko-łódzka inicjatywa została zainspirowana podobną zbiórką książek, która prowadzona jest w Krakowie. Tamtejsza biblioteczka działa dzięki akcji Zupa na Plantach i dziś pęka w szwach. Bezdomni coraz chętniej z niej korzystają. 

Zbieramy książki aktualne i w dobrym stanie, z osobistą dedykacją wierząc, że dobra książka bawi, uczy i potrafi zmienić pogląd na świat – napisały inicjatorki zbiórki. Pamiętacie te książki, które Was rozbawiły, poruszyły, zainspirowały? Macie na półce takie do których już nie wracacie? Podarujcie je mieszkańcom Misji! – zachęcają w opisie wydarzenia na Facebooku.

Książki, które trafią do warszawskiej Biblioteki Bezdomnych, można pozostawić (wraz z własną dedykacją) w trzech punktach: Klubokawiarni Niebostan (ul. Piotrkowska 17, Łódź), Księgarni Tarabuk (ul. Nowy Świat 63, Warszawa), Wyjątkowym Sklepie (ul. Zamkowa 58a, Pabianice).

Więcej na temat akcji przeczytacie tutaj.

Fot. Olga Skorupka/Facebook