Marcin Świetlicki wydał nowy tom wierszy. Premiera książki poetyckiej Ale o co ci chodzi? odbędzie się 24 maja w Muzeum Literatury w Warszawie. Z autorem rozmawiać będą Paweł Sołtys i Jarosław Borowiec.

Tom Ale o co ci chodzi? zawiera 44 nowe wiersze poety. Rysunki do książki przygotował Marcin Maciejowski, a książkę publikuje Wydawnictwo Wolno. To pierwszy tom Marcina Świetlickiego ze znakiem zapytania w tytule.

Poeta przedpremierowo udostępnił na Facebooku (tutaj) dwa wiersze, które znajdą się w książce: jeden o psach (Muzeum Literatury przygotowało wystawę o zwierzętach), drugi o muzyku Robercie Brylewskim.

W piątek 24 maja o godz. 19:00 w Muzeum Literatury na Rynku Starego Miasta w Warszawie odbędzie się spotkanie z Marcinem Świetlickim. W rozmowie z poetą wezmą udział Paweł Sołtys i Jarosław Borowiec – wydawca książki.

Stołeczne Muzeum Literatury to pierwsze miejsce, w którym będzie można nabyć nową książkę Świetlickiego. Książka w piątek wyjedzie z drukarni, więc przyjadą egzemplarze dosłownie ciepłe – informuje wydawca.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/1072896409569175/

Fot. Filip Łepkowicz