Podczas Warszawskich Targów Książki odbędzie się premiera audiobooka Drobnej zmiany Marcina Świetlickiego. Nagranie wierszy z najnowszego tomu poety zostało zrealizowane w styczniu tego roku w krakowskim Klubie Baza. Jest to najprawdopodobniej pierwszy na świecie audiobook nagrany na żywo z udziałem zespołu i publiczności. Do księgarń trafi 25 maja.

Na audiobooku usłyszymy członków zespołu Zgniłość w składzie: Michał Ciesielski (saksofon, flet), Dawid Lipka (trąbka), Tomasz Koper (perkusja), Maciej Sadowski (kontrabas), Michał Wandzilak (pianino). Jazzowe interpretacje są tłem dla wierszy, które czyta, śpiewana i recytuje Marcin Świetlicki.

Tom Drobna zmiana ukazał się jesienią 2016 roku. Książka potwierdza konsekwencję Marcina Świetlickiego w wyborze motywów i tematów. Autor mieszka przy ulicy Dietla, chodzi na spacery ze znaną z poprzednich książek suką rasy bokser, pije kawę w Mleczarni i szyderczo komentuje polityczną i medialną rzeczywistość. I choć prozy poetyckie zebrane w tomie układają się w chronologiczną relację z codzienności, równocześnie to zanurzenie w tu i teraz prowadzi do refleksji natury ogólniejszej. Marcin Świetlicki w nowym tomie jest znacznie mniej zbuntowany i bardziej skupiony – na niepowtarzalności chwili, na swoich wierszach, na przemijaniu życia w rozmaitych jego przejawach.

Książka i audiobook ukazały się nakładem Wydawnictwa a5.

źródło: wydawnictwoa5.pl, fot. Andrzej Olechnowski