Do księgarń trafia zbiór niepublikowanych listów i „stary” Pamiętnik Marka Hłaski. Nieznana do tej pory czytelnikom korespondencja rzuca zupełnie nowe światło na relacje pisarza z ojczymem i matką.

Okazuje się, że zależności łączące członków niezwykłego trójkąta Hłasków-Gryczkiewiczów są zupełnie odmienne od ogólnie panującej opinii. Mit zbuntowanego nastolatka, niezdrowo przywiązanego do matki i jednocześnie nienawidzącego swego ojczyma, poddany musi zostać zdecydowanej rewizji. Tom opublikowany przez Wydawnictwo Iskry odkrywa na nowo pamiętnik Marka Hłaski, stanowiący wspaniały kontekst dla pierwszego Dziennika Agnieszki Osieckiej. Przyszły prozaik barwnie opisuje w nim realia powojennej Polski, nierzadko rozbawiając czytelnika swoją prostolinijnością. 

Na okładce Listów i Pamiętnika Marka Hłaski znalazło się zdjęcie pisarza zrobione przez Agnieszkę Osiecką na skarpie nad Wisłą w Kazimierzu w 1957 roku. 

W 2015 roku Wydawnictwo Iskry opublikowało Wilka, nieznaną powieść Marka Hłaski, która była jego debiutem literackim, choć na publikację musiała czekać ponad sześćdziesiąt lat. 

W 2015 r. ukazały się dwie wersje powieści: popularna i naukowa. Pierwsza opatrzona została obszernymi przypisami. Wersja naukowa natomiast zawiera, poza samą powieścią, wstęp historycznoliteracki wyjaśniający genezę Wilka, a także podejmujący próbę przybliżenia struktury dzieła.

Źródło: Wydawnictwo Iskry