W najbliższy piątek 28 lipca warszawska kawiarnio-księgarnia Big Book Cafe zaprasza na drugą odsłonę Literackiego Stand-upu. Tym razem na performatywnej scenie wystąpi Michał Witkowski z Alexis Show.

Autor legendarnego Lubiewa będzie bohaterem drugiego z serii stand-upów, pt. Pisarze komentują świat, które odbywają się w Big Book Cafe. Artysta zabierze widzów w podróż po współczesnej Polsce, w mroki średniowiecza, do przedwojennego Grudziądza, a nawet na Malediwy. Autor zapewnia: będę stawał na rzęsach, żeby zabawić i zadziwić szanowną publiczność.

Michał Witkowski jest laureatem Paszportu „Polityki”, Nagrody Literackiej Gdynia, był trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, jest także finalistą Angelusa. Jego książki były tłumaczone na 30 języków.

Literacki Stand-up to oryginalny cykl występów na żywo, podczas których pisarze i pisarki próbują sił w roli performerów i wygłaszają komentarze do rzeczywistości. Jako pierwsi na scenie literackiej wystąpili Krzysztof Varga i Pablopavo. Kolejne stand-upy, każdy w wykonaniu innych twórców, będą odbywały się co miesiąc. Gościem najbliższego stand-upu, który odbędzie się 25 sierpnia będzie Justyna Kopińska. Wydarzenia odbywają się w księgarnio-kawiarni Big Book Cafe przy ul. J. Dąbrowskiego 81 w Warszawie. 

Źródło: informacja prasowa organizatora / Fot. Adrian Błachut

Michał Witkowski. Fot. Adrian Błachut