W ostatni weekend sierpnia reporterzy i reporterki przyjadą do Miedzianki, miejscowości znanej z książki Filipa Springera. W niewielkim miasteczku nieopodal Jeleniej Góry odbędzie się festiwal reportażu. W programie: spotkania autorskie, spektakle, spacery i czytania w plenerze.

Tak – robimy festiwal(ik) reportażu w Miedziance. Czad, no nie? Na ostatni weekend wakacji (25-27.08) zaprosiliśmy tam reporterki i reporterów, Klancyk! i jeszcze kilka dobrych dusz. I zapraszamy też Was – jak nie macie planów, to już macie. A jak macie inne, to zmieńcie. Będą spotkania autorskie, spektakle, spacery po Miedziance i czytania w plenerze. Będzie piwo, luźna atmosfera, dobre żarcie i wylegiwanie się na trawie – tak wydarzenie zapowiedział dziś na Facebooku Filip Springer, autor książki Miedzianka. Historia znikania. Opisane w niej miejsca stały się inspiracją dla powstania festiwalu.

W niewielkim programie festiwalu znalazło się kilkanaście wydarzeń, wśród nich spacery, koncert grupy Klancyk!, spektakl Teatru Korkontoi i spotkania autorskie. Na święto reportażu do Miedzianki, oprócz Filipa Springera, przyjadą także: Kamil Bałuk, Jacek Hugo-Bader, Marcin Kącki, Iza Klementowska, Aleksandra Lipczak, Cezary Łazarewicz, Włodzimierz Nowak, Monika Piątkowska, Mariusz Szczygieł i Ewa Winnicka.

Podczas festiwalu będzie można wesprzeć finansowo remont kościoła w Miedziance oraz przekazać książki dla biblioteki szkolnej w Janowicach Wielkich. Wydarzenie jest współorganizowane przez wydawnictwa Czarne, Agora, Dowody na Istnienie oraz Instytut Reportażu.

Źródło: miedziankafest.pl.