62 autorów w 31 dni. Brno, Koszyce, Ostrawa, Lwów i Wrocław – to w tych miastach trwa Miesiąc Spotkań Autorskich. W tym roku gościem specjalnym festiwalu jest Gruzja.

Miesiąc Spotkań Autorskich to jeden z największych festiwali literackich w Europie Środkowo-Wschodniej. Przez miesiąc czytelnicy spotkają się z kilkudziesięcioma autorami z Czech, Słowacji, Ukrainy i Polski. W ramach polskiego programu, który odbywa się we Wrocławiu, będzie można spotkać 20 pisarzy polskich, 10 czeskich i słowackich oraz 31 pisarzy z Gruzji, która w 2017 roku jest gościem honorowym wydarzenia. Do końca sierpnia w stolicy Dolnego Śląska pojawią się m.in.: Alexej Sevruk, Ewa Winnicka, Elżbieta Cherezińska, Giorgi Kekelidze, Tea Topuria, Nadia Szagda, Paweł Smoleński, Vladimír Ball, Michał Witkowski czy Natalia Fiedorczuk-Cieślak.

Polska edycja Miesiąca Spotkań Autorskich jest organizowana od 2011 roku przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu we współpracy z partnerami z Czech, Słowacji i Ukrainy. Pełny program wydarzeń jest dostępny na stronie msa.wroclaw.pl.

Źródło: www.msa.wroclaw.pl