W sobotę 10 marca odbędzie się oprowadzenie po mieszkaniu Czesława Miłosza przy ul. Bogusławskiego w Krakowie. Wydarzenie z cyklu „Miłosz prywatnie” poprowadzi Andrzej Franaszek, autor biografii noblisty.

Uczestnicy oprowadzania będą mieli rzadką okazję do poznania miejsca, w którym noblista mieszkał przez lata po powrocie do Polski, poprzez opowieści znawców jego twórczości, badaczy i bliskich mu osób. W najbliższej odsłonie wydarzenia oprowadzającym będzie Andrzej Franaszek, literaturoznawca i krytyk, autor m.in. książki „Miłosz. Biografia”.

W ramach cyklu „Miłosz prywatnie” chętni będą mogli poznać z bliska krakowskie mieszkanie Czesława Miłosza, wysłuchać opowieści związanych z poetą, poznać mało znane fakty z jego życia oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat twórczości noblisty, którego imię nosi międzynarodowy festiwal poetycki w Krakowie. 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Zgłoszenia można przesyłać drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona (dwie grupy). Więcej informacji na temat wydarzenia tutaj

Źródło: informacja prasowa organizatora