W kamienicy przy ul. Górskiego Tadeusz Konwicki mieszkał od 1951 roku. W pierwszą rocznicę śmierci pisarza odsłonięto tam tablicę pamiątkową. Teraz 59-metrowe mieszkanie autora „Małej Apokalipsy” zostało wystawione na sprzedaż. Kosztuje 700 000 zł.

Kilka dni temu na stronie jednego z warszawskich biur nieruchomości pojawiło się ogłoszenie o sprzedaży trzypokojowego mieszkania, w którym przez ponad 60 lat mieszkał Tadeusz Konwicki. Lokal znajduje się przy ul. Wojciecha Górskiego w Warszawie, około 100 metrów od Nowego Światu, gdzie często można było spotkać pisarza podczas jego słynnych spacerów. Na Nowym Świecie Konwicki zaglądał też do kawiarni Bliklego, w której miał swój ulubiony stolik.

Mieszkanie położone jest na drugim piętrze zbudowanej w połowie lat pięćdziesiątych kamienicy z pięknym widokiem na ulicę Tuwima, i z rozległym, cichym podwórkiem. Kamienica po generalnym remoncie i wymianie instalacji oraz windy. Bardzo czysta, elegancka, zadbana. 

Mieszkanie jest do generalnego remontu – od początku było zajmowane przez rodzinę Tadeusza Konwickiego. Składa się z dużego salonu z wnęką gościnną oraz balkonem (słynnym balkonem na którym Chris Niedenthal zrobił panu Tadeuszowi słynne zdjęcie z kotem). 

Mieszkanie ma niesamowity potencjał i niezwykle ciepłą energię – ma „duszę” idealnie nadaje się dla ludzi zakochanych w starym Śródmieściu Warszawy, którzy chcą mieszkać w ciszy a jednocześnie mieć 100 m do Nowego Światu (treść ogłoszenia opublikowanego przez biuro nieruchomości Axton).