Hit czy kit? Miłość za regałem to nowa wersja znanego utworu disco polo Miłość w zakopanem. Cover piosenki Sławomira powstał w trakcie jednego z wydarzeń organizowanego przez poznańską Bibliotekę Raczyńskich podczas tegorocznej Nocy Bibliotek. Od soboty na Facebooku teledysk obejrzało już kilkadziesiąt tysięcy internautów.

Ponieważ „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”, przypominamy, że czytanie jest świetną rozrywką i w rozrywkowej formie promujemy przyjemność czytania – tak na swojej stronie na Facebooku poznańska biblioteka tłumaczy powstanie nietypowego klipu promującego czytelnictwo i korzystanie z publicznych księgozbiorów. Teledysk opowiada krótką historię Sławomira – przeciętnego nieczytelnika, który po odwiedzeniu jednej z bibliotek zakochuje się w nieznanym dotąd miejscu od pierwszego wejrzenia i staje się molem książkowym:

Ja nie czytałem nic / Mówiłem, że to pic / Te wszystkie tomy / Bez książek mogłem żyć / Bo byłem, co tu kryć, ciut nieświadomy / I nagle przyszedł ten, niespodziewany dzień, że na człowieka / Rzuciła czar, i to był wielki dar, biblioteka / Miłość, miłość za regałem / Ja dla książek oszalałem / Czytelnikiem jestem nowym nałogowym / Me nałogi bardzo liczne / Zwłaszcza te beletrystyczne / Hej, czytajmy! I kochajmy książki wraz! 

To nie pierwsza nietypowa działalność Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu. W styczniu tego roku instytucja wprowadziła pilotażowy projekt Książka dla seniora, dzięki któremu najstarsi czytelnicy mogą wypożyczać książki, audiobooki i filmy przez telefon. Zamówione tytuły są dowożone seniorom do domów przez pracowników biblioteki.

Źródło: www.fb.com/Biblioteka.Raczynskich