W Rzeszowie powstaje Najdłuższa Książka Świata. 2 kwietnia w centrum miasta ułożono opowieść złożoną z 1127 ilustracji i tekstów nadesłanych przez najmłodszych czytelników 47 bibliotek działających na Podkarpaciu.

Piąta edycja wydarzenia Najdłuższa Książka Świata została zorganizowana przez jedną z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Inicjatorami akcji było Studenckie Koło Naukowe Animatorów Kultury Literackiej przy Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Układając ponadkilometrową opowieść, mieszkańcy Rzeszowa świętowali Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci (2 kwietnia). W inicjatywę biblioteki włączyły się dzieci, rodzice i nauczyciele, którzy wspólnie stworzyli treść i ilustracje do nietypowego picture booka.

Zobacz również: Polscy architekci nagrodzeni za projekt biblioteki inspirowanej przygodami Pinokia

W tym roku dzieci nadesłały 1127 prac, z których powstała książka (picture book) o długości 474 metrów – tym samym tworzona w Rzeszowie od pięciu lat książka mierzy już ponad kilometr.

Wkrótce Najdłuższa Książka Świata trafi z rzeszowskiego placu do internetu. Książka zostanie utrwalona przez dział Digitalizacji i Komputeryzacji Procesów Bibliotecznych Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Źródło: rzeszow.naszemiasto.pl / zdjęcia: Nowiny24