23 maja w Rumi na Pomorzu odbyła się prapremiera tomu wierszy Obłoki jasne nad tobą Pawła Huellego. Autor Weisera Dawidka powraca do poezji po dwudziestu czterech latach przerwy.

Pewnego dnia w Oliwie o tomie Obłoki jasne nad tobą rozmawiali Paweł Huelle oraz Marek Wittbrot, pallotyn, dziennikarz mieszkający w Paryżu przy rue Surcouf, gdzie kiedyś pomieszkiwał i pracował ksiądz Józef Sadzik, założyciel Centrum Dialogu, w którym spotykali się m.in. Józef Czapski, Zbigniew Herbert czy Czesław Miłosz. To tam Wittbrot namówił Pawła Huellego, by opublikował wiersze wysyłane SMS-ami do Ewy, bliskiej przyjaciółki, która spisywała kolejne wersy w zeszycie. 

Tak po niemal ćwierćwieczu Huelle powraca jako poeta (jego pierwsza książka poetycka ukazała się w 1994 roku). Nowy tom pisarza będzie dystrybuowany tylko w internecie na stronie Fundacji Suseia. 50 egzemplarzy (seria bibliofilska) będzie numerowane i podpisane przez poetę i autora ilustracji do książki.

Premierze tomu towarzyszy wystawa ilustracji Artura Majki do Obłoków jasnych nad tobą, którą można oglądać od 23 maja do 22 czerwca w Stacji Kultura w Rumi.

Źródło: Fundacja Suseia