Przełożone na język angielski książki polskich twórców dla dzieci – Mapy Aleksandry i Daniela Mizielińskich, Pszczoły Piotra Sochy oraz Pan Maluśkiewicz i wieloryb Juliana Tuwima otrzymały w prezencie podczas pobytu w Polsce księżniczka Charlotte i książę George – informuje Polska Agencja Prasowa. 

Pan Maluśkiewicz i wieloryb Juliana Tuwima to opowieść o tym, jak najmniejszy człowiek na świecie wyrusza na poszukiwanie największego żyjącego stworzenia. Książkę opublikowało wydawnictwo Dwie Siostry w oryginalnym formacie sprzed lat z ilustracjami Bohdana Butenki (poniżej) przy wsparciu Instytutu Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Podczas pobytu w Polsce (17-18 lipca) para książęca zamieszkała m.in. w Belwederze, który z tej okazji został dostosowany do pobytu dzieci. To tam – jak poinformował  Szef Gabinetu Prezydenta RP – na parę książęcą czekały książki. Wśród nich także coś dla księżny Kate i księcia Williama – Madame Antoniego Libery w przekładzie na język angielski, która – jak podkreślił Krzysztof Szczerski – cieszy się ogromnym zainteresowaniem na Wyspach Brytyjskich.

Źródło: Instytut Książki / prezydent.pl