Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich Ambasada Hiszpanii w Polsce organizuje Czytanie Publiczne Don Kichota. Wspólna lektura odbędzie się w dwóch językach: polskim i hiszpańskim.

Wydarzenie organizowane przez placówkę dyplomatyczną odbędzie się 25 kwietnia o godz. 11.45 w sali 316 Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie (ulica Dobra, 56/66). Punktualnie o godzinie 12.00 rozpocznie się Czytanie Publiczne Don Kichota. Dwujęzyczna lektura dzieła Cervantesa potrwa do wieczora.

Tegoroczne czytanie to już druga edycja wydarzenia organizowanego przez Ambasadę Hiszpanii wraz z Instytutem Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Przed wspólną lekturą opowieści o błędnym rycerzu prof. dr hab. Kazimierz Sabik wygłosi wykład pt. Miguel de Cervantes. Życie i twórczość (wykład zostanie wygłoszony w języku polskim).

Czytanie Publiczne Don Kichota zostało zainicjowane przez Ambasadę Hiszpanii w Polsce oraz Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Osoby zainteresowane czynnym udziałem w lekturze proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres czytanie.cervantesa@uw.edu.pl w celu ustalenia przybliżonej godziny czytania.

Źródło: iberystyka.uw.edu.pl