Kilka dni temu ukazały się Rezerwaty książek. To pierwszy przewodnik po małych, niezależnych księgarniach z całej Polski, który powstał dzięki dofinansowaniu z programu Partnerstwo dla książki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Niewielka i poręczna książeczka pod redakcją Anny Karczewskiej z inicjatywy Książki kupuję kameralnie to podróż po księgarniach z Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Trójmiasta, Lublina, Szczecina, Cieszyna, Krosna, Płocka, Opola, Choszczna, Sandomierza, Brzegu Dolnego, Katowic, Koluszek, Krynicy Zdrój, Katowic, Gliwic i Tarnowa. Bogato ilustrowana publikacja nie pojawi się w regularnej sprzedaży. Książka została wydana dzięki dotacji z programu Partnerstwo dla książki realizowanego przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz również: Niesieciowe księgarnie znikną z mapy Polski? „W całym kraju jest ich już tylko 150”

Rezerwaty książek zostały wydane w nakładzie 2500 egzemplarzy i trafią do księgarzy, dziennikarzy, pisarzy i innych osób, które są zainteresowane losem tych miejsc. Część z nich ma zostać rozdana w konkursach organizowanych na blogu Książki kupuję kameralnie.

Okładka: Fajne Chłopaki. Fotografie w książce: Tomasz Mateusiak.