Jedno z najsłynniejszych dzieł literackich świata ukaże się w nowym przekładzie. Pod koniec września do księgarń trafi pierwszy tomu z cyklu W poszukiwaniu utraconego czasu Marcela Prousta. Autorką nowego tłumaczenia jest Krystyna Rodowska. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Officyna.

W stronę Swanna Marcela Prousta w przekładzie Krystyny Rodowskiej to pierwszy tom W poszukiwaniu utraconego czasu, który ukaże się nakładem Officyny.  Wydawnictwo planuje co roku publikację kolejnej części cyklu powieściowego Marcela Prousta w nowym przekładzie. Wyjątkiem będzie tom szósty (Utracona, znany także pod tytułem Nie ma Albertyny), który zostanie wznowiony w tłumaczeniu Magdaleny Tulli. Premiera W stronę Swanna została zaplanowana na 21 września 2018. O planie wydawniczym oficyna poinformowała dziś na swojej stronie na Facebooku, jutro pojawi się tam kolejna zapowiedź wydawnicza określana jako „perełka”. 

Do tej pory w języku polskim słynna powieść Prousta ukazała się w przekładzie Tadeusza Boya-Żeleńskiego(pierwsze pięć tomów), a także Macieja Żurowskiego, Magdaleny Tulli i Juliana Rogozińskiego.