Wrocławska księgarnia Tajne Komplety sprzedaje maski antysmogowe z fragmentami wierszy. W takiej właśnie formie ukazał się najnowszy numer magazynu „Cegła” wydawanego przez Fundację im. Tymoteusza Karpowicza. Wśród cytatów zamieszczonych na maskach znalazły się m.in. wiersze Marcina Świetlickiego, Konrada Góry, Julii Fiedroczuk, Adama Wiedemanna czy Agnieszki Wolny-Hamkało.

Poetyckie maski antysmogowe zostały opublikowane jako 43 numer czasopisma „Cegła”. Pod numerem ISSN (rejestrowanym przez Bibliotekę Narodową) Fundacja im. Tymoteusza Karpowicza wyprodukowała 10 wzorów masek z wybranymi fragmentami wierszy współczesnych poetek i poetów.

Mamy nadzieję, że głos poezji przyczyni się do radykalnej zmiany traktowania powietrza „jak powietrze”, i staniemy się bardziej świadomi współzależności i odpowiedzialności za otaczający nas ekosystem. Liczymy na oczyszczające właściwości poezji! – czytamy na stronie magazynu „Cegła”.

Do każdej maski dołączone są dwa filtry wymienne, które redukują kurz, roztocza i spaliny. W tej chwili produkt jest dostępny tylko we wrocławskiej księgarni Tajne Komplety. Zamówienia wysyłkowe można składać przez: sklep on-line Tajne Komplety (http://tajnekomplety.osdw.pl). Cena jednej maski (wraz z dwoma wymiennymi filtrami) to 20 zł.

Źródło/fot.: magazyn-cegla.net